most adásban: Rózsafüzér
A dicsőséges rózsafüzér imádkozása
Regionális adások: élő adás hallgatása
BELÉPÉS
Felhasználónév:
Jelszó:   [REGISZTRÁCIÓ]
HÍRLEVÉL
Név:*


E-mail:*


E-mail mégegyszer:*


2016.08.26.
Augusztus 26. és 28. között hagyományos vincés tábort szerveznek Piliscsabán,
2016.08.27.
Augusztus 27-én szombaton tartják a Szent Mónika Közösség országos találkozóját Soroksáron,
2016.08.27.
Augusztus 27-én 9 és 17 óra között tartják a III. Szeretetláng Fesztivált Budapesten, a Máriaremetei Kegytemplom parkjában.
2016.08.27.
Augusztus 27-én, szombaton 10 órától
2016.08.28.
Az idén augusztus 28-án lesz a motoros búcsú Mátraverebély-Szentkúton.
>>>>

A Mária Rádió II. kórusversenye

A Mária Rádió II. Kórusversenyének végeredménye

I.Gregorián kategória

 

Kórus neve

Székhelye

Karnagy neve

Pont-szám

Minősítés, Díj

E Z Ü S T   M I N Ő S Í T É S

Schola Scriptura Beliensis           

Bakonybél

Dr. Baán Zs. Izsák OSB

76.75

Ezüst oklevél

+ Meghívás a VII. Váci Nemzetközi Gregorián Fesztiválra

Fráter Schola Viridis

Fráter György Katolikus Gimnázium Énekkara                     

Miskolc

Váraljai Réka

75.94

Ezüst oklevél +

bemutatkozási lehetőség a Váci Nemzetközi Gregorián Fesztiválon

B R O N Z   M I N Ő S Í T É S

Gaudia Schola

Vác

Verbay Zsuzsanna

70.94

Bronz oklevél

Schola Gregoriana Vaciensis

Vác

Verbay Zsolt

69.66

Bronz oklevél

Schola Cantorum Miskolciensis

Miskolc

Gomány Nóra

65.66

Bronz oklevél

E M L É K L A P

Deák Téri Evangélikus Gimnázium Gyermekkara

Budapest

Kardos Anna

53.75

Emléklap

 

II. Népének kategória

In memoriam Jáki Sándor Teodóz OSB (1929–2013)

*A zsűri az 1 egész pontnál kisebb különbség miatt megosztotta a díjakat.

Kórus neve

Székhely

Karnagy neve

Pont-szám

Díj

A R A N Y   M I N Ő S Í T É S

Pannonia Sacra Katolikus Ált. Isk. Kórusa

Budapest

Blazsek Andrea

86.76

Arany oklevél

I.díj

+ Blazsek Andrea Karnagyi Különdíj

Váci Székesegyházi Kórusiskola Gaudia gyermekkara

Vác

Verbay Zsuzsanna

86.00

Arany oklevél

I.díj

Padragi Bányász Férfikórus

Ajka

Kanyárné Grünvald Petra

85.95

Arany oklevél

I.díj

E Z Ü S T   M I N Ő S Í T É S

Szent Bazil Ifjúsági Vegyeskar

Hajdúdorog

Szűcs Magdaléna

82.44

Ezüst oklevél

II.díj

Forrás Nőikar

Ajka

Szincsák-Lukáts Fruzsina

82.15

Ezüst oklevél

II.díj

Mindszenty József Római Katolikus Általános Iskola Gyermekkara

Budaörs

L. Megyesi Schwartz Dóra

79.00

Ezüst oklevél

III.díj

Szent Miklós Kórus

Kecskemét

Horváthné Erdélyi Zsuzsanna

75.41

Ezüst oklevél

B R O N Z   M I N Ő S Í T É S

Ranolder János Rk. Ált. Isk. Gyermekkórusa

Keszthely

C. Tóth Zoltán

71.26

Bronz oklevél

Romhányi Dalárda

Romhány

Hajdú Éva;

Hajdú István

69.58

Bronz oklevél

Regölyi Népdalkórus

Regöly

Schellné Antal Ágnes

68.75

Bronz oklevél

Clarus Fiúkórus – Kodály Iskola

Kecskemét

Valkai Dávid

67.67

Bronz oklevél

Jubilate Nőikar

Ajka

Hartinger Nándorné

65.75

Bronz oklevél

Terplál Zénó Ferences Szakközépiskola és Gimnázium Vegyeskara

Jászberény

Bedőné Bakki Katalin

65.25

Bronz oklevél



III.B. Kategória

Kórusművek kötelező mű nélkül

*A zsűri a Kórusmű kategóriákban minősítette a kórusokat, de pontszámokat nem adott.

Kórus neve

Székhelye

Karnagy neve

Díj

A R A N Y   M I N Ő S Í T É S

Vox Mirabilis Kamarakórus

Székes-fehérvár

Zemlényi Katica

Arany Oklevél és I. díj

Szent Imre Családi Schola

Budapest

Sziliné Tóth Melinda

Arany Oklevél II. díj,

+ „Család éve” Különdíj a családközösség erejéből is táplálkozó művészetért

Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információstechnológiai és Bionikai Kar Kórusa

Budapest

Bércesné Novák Ágnes

Arany Oklevél II. díj,

Hunyadi Véndiák Kórus

Budapest

Sebestyénné Farkas Ilona

Arany Oklevél III. díj

+ Sebestyénné Farkas Ilona több évtizedes kiemelkedő kórusnevelő munkájáért életműdíjban részesült

Padragi Bányász Férfikórus

Ajka

Kanyárné Grünvald Petra

Arany Oklevél

+Különdíj a „színes hangszerelésű” programjukért


E Z Ü S T    M I N Ő S Í T É S

Szent Mauríciusz Kórus

Bakonybél

Dr. Baán Zs. Izsák OSB

Ezüst oklevél + Különdíj a különleges műsorválasztásért

Érsekvadkerti Pedagóguskórus

Érsekvadkert

Gyimesi László

Ezüst oklevél

+ Különdíj a zongorakísérőnek,

Szabó-Bira Zsuzsannának

Idős Csenki Imre Vegyeskar

Püspökladány

Szűcs Magdaléna

Ezüst oklevél

+ Különdíj kortárs művek előadásáért

Schola Catholica Kamarakórus

Sárbogárd

Bakonyi István

Bronz oklevél

Bojtár László Plébánia Vegyeskar

Mohács

Imre Lajosné Ivánfi Márta

Ezüst oklevél

Jubilate Nőikar

Ajka

Hartinger Nándorné

Ezüst oklevél

Forrás Nőikar

Ajka

Szincsák-Lukáts Fruzsina

Ezüst oklevél


B R O N Z    M I N Ő S Í T É S

Salve Regina Kórus

Keszthely

C. Tóth Zoltán

Bronz oklevél

Szent Miklós Kórus

(Kecskeméti Ferences templom kórusa)

Kecskemét

Horváthné Erdélyi Zsuzsanna

Bronz oklevél

Carmina Spiritus Kamarakórus

Budapest

Kardos Anna

Bronz oklevél

E M L É K L A P

Szent László Kórus

Pétfürdő

Szöllősi Zoltán

Emléklap

Terplál Zénó Ferences Szakközépiskola és Gimnázium Vegyeskara

Jászberény

Bedőné Bakki Katalin

Emléklap



III/A. Kategória

Kórusművek kötelező művel

Kórus neve

Székhelye

Karnagy neve

Díj

A R A N Y   M I N Ő S Í T É S

Pesti Jézus Szíve Templom Musica Sacra Kórusa

Budapest

Rónaszéki Tamás

Arany Oklevél; I. díj

Különdíj a kötelező mű legszebb megszólaltatásáért

+ Kodály Zoltánné kottacsomagja

Kecskeméti Piarista Templom Liturgikus Kórusa

Kecskemét

Valkai Dávid

Arany Oklevél; I. díj

+Különdíj az

Orbán-mű előadásáért

Vox Mirabilis Kórus

Székes-fehérvár

Zemlényi Katica

Arany Oklevél és II. díj

Szent László Kórus

Mezőkövesd

Mozerné Horga Stefánia

Arany Oklevél és III. díj

+Különdíj magyar szerzők műveinek megszólaltatásáért

Vox Hungarica Nőikar

Budapest

Döbrössy János

Arany oklevél

+Különdíj az érzékeny formálásért

AUSCULTA Énekegyüttes

Bakonybél

Szedlák Ilona

Arany oklevél +Különdíj a Sweelinck-mű előadásáért


E Z Ü S T    M I N Ő S Í T É S

Pannonia Sacra Katolikus Általános Iskola Kamarakórusa

Budapest

Blazsek Andrea

Ezüst oklevél

Nagykanizsa Város Vegyeskara                

Nagykanizsa

Cseke József

Ezüst oklevél

Kiskunfélegyházi Palestrina Kamarakórus

Kiskunfél-egyháza

Szatmári Imre

Ezüst oklevél

Szent Mihály Kamarakórus

Veszprém

Zsilinszky Cecília

Ezüst oklevél


B R O N Z    M I N Ő S Í T É S

Majsi Harmónia Énekegyüttes

Mohács

Imre Lajosné Ivánfi Márta

Ezüst oklevél



 

A Mária Rádió II. Kórusversenye

2016. Június 3 – 5.

Budapest - Kelenföldi Szent Gellért templom

1115 Budapest, Bartók Béla út 149.

 

A célegyenesbe érkeztek a Mária Rádió II. Kórusversenyének előkészületei. Még egy bő hét és sorra érkeznek majd a kórusok egész Magyarország területéről, hogy számot adjanak felkészültségükről, megszólaltassák az Istendicséret hangját, és felcsendüljenek egy évezred egyházzenei termésének kincsei. 
47 kórus, 54 verseny műsor, csaknem 1250 éneklő hang és szív.

A verseny védnöke: dr. Beer Miklós püspök atya.

 

A verseny színhelyén a nagytemplomban és az altemplomban párhuzamosan folynak majd a 4 kategória versenyei.

A verseny ütemezése:
06.03. 17:30 – 20:00
06.04. 09:30 – 17:30
06.05. 12:30 – 20:30


Az esemény nyilvános, szeretettel várunk minden érdeklődőt! 

Egyre inkább erősödik a reményünk, hogy három gyönyörű és örömteli nap vár a szent zenét szeretőkre, éneklőkre és hallgatókra egyaránt.

 

A MÁRIA RÁDIÓ II. KÓRUSVERSENYÉNEK ZSŰRIJE

Béres György karnagy, tanár, nyugalmazott plébános, a Gregorián Társaság alapítója.

Budai Ilona Kossuth -, Életfa-, Kodály-, és Magyar örökség - díjas népdalénekes, népi ének tanár.

Prof. Czifra János a Salzburgi Dóm zeneigazgató karnagya, az Európai Tudományos és Művészeti Akadémia tagja.

Jobbágy Valér Liszt-díjas karnagy, a Pécsi Székesegyház Palestrina Kórusa és a Szekszárdi Madrigálkórus karnagya. a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem docense.

Ménesi Gergely karnagy-karmester, a Zuglói Filharmónia és a budapesti Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának karmestere, a LFZE tanára.

Nagy Ákos a Zugligeti Szent Család templom scholavezetője, orgonistája, a KZMK tanára, egyházzenész.

PAPP Ágnes zenetörténész, kutató, egyházzenész, az MTA Zenetudományi Intézetének tudományos munkatársa.

PETRÁS MÁRIA Prima Primissima díjas moldvai csángó népdalénekes, keramikus, az MMA rendes tagja, Magyar Művészetért-díjas szobrászművész.

Sapszon Borbála karnagy, a KZMK tanára.

Sapszon Ferenc Kossuth -, Liszt-, Kodály-, és Magyar örökség - díjas karnagy, az MMA rendes tagja, a Gregorián Társaság elnöke, a Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola alapítója és művészeti vezetője.

Szebellédi Valéria Liszt - díjas karnagy.

Tardy László Liszt - és Magyar örökség - díjas karnagy, Érdemes Művész, az MMA rendes tagja, az Országos Magyar Cecília Egyesület társelnöke, a Budavári Nagyboldogasszony (Mátyás)- templom kántor-karnagya. 

Tóth Márton karnagy, a Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola tanára, az Exsultate Fiúvegyeskar és a Gemma Énekegyüttes vezetője.

Varga László atya, a váci székesegyház karnagya, az OMCE központi igazgatója, a MALEZI egyházzenei főreferense. A Váci Székesegyházi Kórusiskola elindítója és művészeti igazgatója.

 

KATEGÓRIÁK

A jelentkező együttesek 3 féle kategóriában versenyezhetnek. Egy kórus több kategóriában is indulhat. 

 

I. Kategória: GREGORIÁN ÉNEK

Műsoridő: a kötelező tétellel együtt: 8 - 10 perc

A műsorban a kötelezőn túl 2 (legfeljebb 3) szabadon választott, különböző stílusú tétel szerepeljen.

 

II. Kategória: NÉPÉNEKIn memoriam Jáki S. Teodóz OSB (1929–2013)

Műsoridő: 8-10 perc

Szabadon választott 1 szólamú, kíséret nélküli népénekek

 

III. Kategória: KÓRUSMŰ

(Itt énekelhető motetta, misetétel, népének feldolgozás, vagy más egyházi mű a középkortól a XXI. századig.)

Ebben a kategóriában kétféle nehézségi fokozatban lehet indulni

    • III/A Nehézségi fok: KÓRUSMŰVEK KÖTELEZŐ MŰVEL

Műsoridő a kötelező művel együtt: 13 - 15 perc

(A műsorban 3 (legfeljebb 4) szabadon választott mű szerepeljen, melyek közül legalább kettő különböző korból származó, ill. eltérő karakterű legyen).

A műsorban csak eredeti művek szerepelhetnek. Két mű esetében (eredeti) hangszerkíséret megengedett.

 

vagy:

 

    • III/B Nehézségi fok: KÓRUSMŰVEK KÖTELEZŐ MŰ NÉLKÜL

Műsoridő: 10 - 12 perc

(A műsorban 3 (legfeljebb 4) szabadon választott mű szerepeljen, melyek közül legalább kettő különböző korból származó, ill. eltérő karakterű legyen).

A műsorban csak eredeti művek szerepelhetnek. Két mű esetében (eredeti) hangszerkíséret megengedett.>

 

A jelentkezés határideje: 2016. február 29.

Részvételi feltétlek
Jelentkezési lap

A versennyel kapcsolatos információ az alábbi email címen, ill. telefonszámon kérhető: korusverseny@mariaradio.hu

Tel: (06 1) 212 77 82

 

Kötelező kórusművek letölthető kottái 

Pueri Hebraeorum – antifona 
De profundis clamavi – offertorium 

Giovanni Battista (Padre) Martini - Adoramus Te Christe   
Giovanni Battista (Padre) Martini - O salutaris hostia 

Antonio Lotti - Vere languores nostros   
Liszt Ferenc - O salutaris hostia     

Liszt Ferenc - Pater noster II.   

Pomponio Nenna - Tenebrae factae sunt     
Pomponio Nenna - O vos omnes     
Michael Haydn - Tenebrae factae sunt     

 

Kötelező kórusművek megrendelhető kottái 

Bárdos Lajos - Pange lingua Z 14984
Bárdos Lajos - Mária, Szűzanya Z 14985
Bárdos Lajos - Sír a szent Szűz -(Gyászba borult Isten csillagvára) Z 14986

Deák Bárdos György - Parasceve sorozat: 2.”Tristis est anima mea...” Z 14987
Deák Bárdos György - Parasceve sorozat: 4. „Pater! dimitte illis!” Z 14988
Deák Bárdos György - Parasceve sorozat: 5. „Eli! Eli!...” Z 14486

A kották a fenti katalógusszámokon rendelhetők meg a Zeneműkiadótól. A rendelésnél hivatkozni kell a Mária Rádió kórusversenyére, úgy kedvezményt lehet kapni. Pogonyi Zsókát, vagy Sigrai Lászlót kell keresni.

UNIVERSAL MUSIC PUBLISHING
EDITIO MUSICA BUDAPEST
Zeneműkiadó Kft.
1132 Budapest Victor Hugo u. 11-15.
Tel.: 2361-117
Fax: 2361-101
E-mail: pogonyi@emb.hu
sigrai@emb.hu

Mária Rádió • 1133, Budapest, Gogol utca 28. • Telefon: 06 1 373 07 01 • E-mail: info@mariaradio.hu